V novembri žiaci 4. ročníka realizovali projekt GOMKO pod vedením svojich triednych učiteliek.
Projekt GOMKO je tímová súťaž, ktorej cieľom bolo viesť žiakov k tímovej práci, využiť vedomosti z geometrie s využitím medzipredmetových vzťahov s výtvarnou výchovou a pracovným vyučovaním formou integrovaného tematického vyučovania.
Žiaci boli vopred oboznámení s úlohou: Vytvoriť návrh na detské ihrisko. Použiť plošné geometrické útvary – trojuholník, štvorec, obdĺžnik, kruh, priestorové geometrické útvary – guľa, valec, kocka, kváder, kužeľ, ihlan. Pripravili si pomôcky – odpadový materiál - obaly z liekov, toaletného papiera, korok, polystyrénové gule, kartón, farebný papier, špagát, farby... V priebehu troch integrovaných hodín realizovali projekt s využitím fantázie, kreativity, výtvarných a pracovných zručností. V 4.A použili aj metódu CLIL.
Všetky práce si zaslúžia pochvalu, najzaujímavejšie práce získali diplom a vecnú odmenu.
Zvíťazili tieto tímy:
4.A – Daniel Kaprálik, Lukáš Korba, Martin Miháľ, Gregor Vyhinský
4.B – Nela Didičová, Nela Juročková, Emilly Didíková, Karin Daráková, Leontýna Bukovská
4.C – Natália Vojteková, Lea Rychvalská, Adela Miková, Anna Pangrácová-Piterová
Výhercom blahoželáme. Všetky práce boli vystavené vo vestibule školy.
PaedDr. Tatiana Baranová, Mgr. Ľubomíra Lukáčová, Mgr. Iveta Kušejová
