“Čítanie je pre myseľ tým, čo cvičenie pre telo.”
Joseph Addison
Pri jednoduchom slove kniha, sa v mysli mnohých, vynorí obraz nového knižného kamaráta, hrdinu, zaujímavej inšpirácie, nových vedomostí, ponaučenia a možno mnoho iných predstáv. Kniha je studnicou nových myšlienok a získaných vedomostí, ktoré pri jej čítaní nadobúdame.
V 2. ročníkoch sme Marec - mesiac knihy využili na tvorivé aktivity, ktorými sme si priblížili inšpirujúcu prácu s knihou. Jej prečítaním a získaním nových informácií sme mohli vytvoriť zaujímavé práce. Pri ich tvorbe sme pracovali samostatne, ale aj v tímoch, čím sme získali nové zručnosti a jeden od druhého sme sa niečo nové naučili. Okrem týchto aktivít, žiaci 2.A, 2.B a 2.C navštívili aj školskú knižnicu, ktorej sa stali členmi, aby si čítaním kníh mohli obohacovať vlastné predstavy a vedomosti. Výsledkom takto krásne stráveného marca, sú aj tieto aktivity: Čo sa viem z knihy dozvedieť, projekt „Rozprávková cestička“ a návšteva školskej knižnice.
Pamätajme, dobrá kniha je priateľ na celý život.
Mgr. Emília Balážová 2.B, Mgr. Katarína Gutteková 2.A, Mgr. Lenka Lenartová 2.C
