Vo štvrtok 11.12.2025 sme sa my ôsmaci a deviataci pod vedením pána učiteľa Sisáka vybrali vo večerných hodinách na exkurziu do Viedne. Autobusom sme cestovali cca 9 hodín. Ráno o 7:00 sme dorazili do cieľa.
Po prestávke sme sa vybrali do Technického múzea vo Viedni. Cesta pešo tam trvala 30 minút. Keď sme dorazili, prvá zastávka o 9:00 bola kaviareň na raňajky, kde sme dostali od p. uč. Sisáka pracovné listy s úlohami, ktoré sa týkali múzea a vianočných trhov. V múzeu sme strávili necelé 2 hodiny. Múzeum bolo krásne a zaujímavé. Nasledovne sme išli na obed. Keď sa každý spokojne a do sýtosti najedol, čakala nás návšteva vychýrených vianočných trhov. Ako prvé sme si pozreli trhy na Schönbrunn. Potom sme sa presúvali metrom do centra mesta na Rathausplatz. Trhy boli krásne s pravou vianočnou atmosférou. Videli a ochutnali sme rôzne jedlá a nápoje, nakupovali drobné darčeky pod stromček a radovali sa z výnimočného výletu.
Vo večerných hodinách bol čas vrátiť sa ku autobusu a zamieriť smer domov, plní zážitkov a s mnohými kilometrami v nohách. Ráno sme prišli o 3.00. Na taký krátky čas sme toho veľa stihli a zažili. Ďakujeme p. uč. Koščovej, p. uč. Romanovi a organizátorovi p. uč. Sisákobi za krásne spomienky.
Zuzana Žofčinová, 8.B
